Dziewczęta wicemistrzyniami Śląska


  • Dziewczęta wicemistrzyniami Śląska, Chłopcy tuż za podium
    W czwartek 3 października 2016r w Rudzie Śląskiej odbył się finał sztafetowych biegów przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. W trudnych warunkach pogodowych w deszczu, śniegu i w lekkich przebłyskach słońca a przede wszystkim w niskiej temperaturze powietrza wystartowały obie nasze reprezentacje. Zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie, startowały drużyny z najlepszych szkół i potęg lekkoatletycznych Województwa Śląskiego.

    Dziewczęta wywalczyły srebrny medal ustąpiły tylko drużynie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Nadzieje były ogromne, walczyły o powtórzenie zeszłorocznego sukcesu, ale musiały uznać wyższość Bytomianek. Drużynę reprezentowały: Justyna Zwias, Noemi Cieślar, Magdalena Wrzeszcz, Joanna Sikora, Małgorzata Zamora, Wiktoria Mołdrzyk oraz Daria Kotorc i Anna Drogowska.

    Z wielką determinacją, wolą walki i ogromnym sercem walczyli nasi chłopcy o miejsce na podium. Podobnie jak rok temu zajęli 4 miejsce finale Wojewódzkiej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. Od brązowego medalu dzieliło ich zaledwie kilka setnych sekundy . Emocje były podobne do tych pogodowych : żal, smutek , uśmiech i w końcu radość. Jesteśmy z Was DUMNI. Drużynę reprezentowali: Michał Bożomański, Damian Kurowski, Waldemar Szarzec, Mikołaj Ryncarz, Mateusz Kolarczyk, Zachariasz Stawowiak i Dawid Gabryś.

    Gratulujemy naszym drużynom i dziękujemy.

Projekt: mgr Tadeusz Gajdzica e-mail:tadeusz.gajdzica@poczta.internetdsl.pl