Ogólnopolski Konkurs Literacki

Katarzyna Kanafek, uczennica klasy I f II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, została laureatką VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Impreza odbywała się w ramach VIII Poznańskich Spotkań Targowych, a jej organizatorem były Międzynarodowe Targi Poznańskie. Hasło przewodni konkursu brzmiało: „Moja lektura nieobowiązkowa”. Na konkurs napłynęło ponad 1000 prac z całej Polski. Kasia zajęła się twórczością i pisarstwem bardzo niezwykłego i niezbyt znanego człowieka – prof. Andrzeja Szczeklika – lekarza, naukowca, pisarza w jednym. Dokładnej zaś analizie poddała jego prawdziwie niezwykłą książkę pod tytułem „Katharsis”. Jury obradujące pod przewodnictwem p. Grażyny Wrońskiej wyłoniło z 1119 uczestników 11 równorzędnych laureatów w kategorii liceów. W gronie tych wybrańców znalazła się właśnie Kasia, uczennica pani prof B. Garsztki.
Warto dodać, że nasza reprezentantka w tym licealnym gronie była najmłodsza , bo jako jedyna rekrutowała się z pierwszej klasy. Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.