Sezon wycieczek rozpoczęty....

 

W dniach 20-22 maja klasy 2a i 2c udały się na wycieczkę do Wiednia oraz Brna - stolicy Moraw. Pomimo nieprzychylnych prognoz, pogoda sprzyjała, jedynie trzeciego dnia musieliśmy użyć swoich parasoli. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w Wiedniu podziwiając najistotniejsze miejsca tego miasta takie jak Opera Wiedeńska, budynek Parlamentu, ratusz, dom Hundertwassera.

Szczególnym punktem zwiedzania stolicy Austrii było Muzeum Sisi w budynku Hofburgu oraz Muzeum Przyrody Naturalnej. Drugiego dnia mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą lekcję historii podczas wyprawy na wzgórze Kahlenberg, skąd 12 IX 1683 roku Jan III Sobieski przeprowadził uderzenie na armię Karama Mustafy, które było częścią tzw. odsieczy wiedeńskiej. Następnym etapem wycieczki był pobyt w parku rozrywki ,,Prater’’, jednym z najstarszych wesołych miasteczek.

W ostatnim dniu wycieczki pojechaliśmy do Brna i odwiedziliśmy twierdzę Špilberk (niem.Spielberg), grobowce w klasztorze Kapucynów oraz zwiedziliśmy miasto i katedrę św. Piotra i Pawła. Zwieńczeniem zwiedzania była wizyta w Muzeum Techniki, którego wystawy obejmują historię ludzkiej działalności od czasów prehistorycznych, przez techniki zbrojenia się, obróbki kruszców, rozwój muzyki, motoryzacji, technik informatycznych, aż po techniki stomatologiczne. Po trzech dniach z nowym bagażem doświadczeń wróciliśmy bezpiecznie i w dobrych nastrojach do Cieszyna.