Wiosenny Rajd Górski PTTK

 

51 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie Wiosny”
W sobotę 11 maja bardzo zmotywowana i pozytywnie zakręcona reprezentacja II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wzięła udział w Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie Wiosny”. Metę 51 edycji imprezy zlokalizowano w schronisku pod Soszowem.

Grupa młodzieży pod opieką pani Aleksandry Cieślar o świcie wyruszyła na trasę z centrum Ustronia, kierując się żółtym szlakiem w stronę Małej Czantorii. Początek rajdu nie należał do najłatwiejszych. Droga stromo wiła się w górę od samego startu. Przechadzkę przez błotniste leśne ścieżki ubarwiły wędrowcom śliczne salamandry.

Ekipa na chwilę zatrzymała się na szczycie Małej Czantorii. Następnie grupka obrała kurs na Wielką Czantorię, podążając czarnym szlakiem. Po osiągnięciu najwyższego punktu pasma Czantorii i Stożka nasi reprezentanci sportowym tempem pokonali ostatni czerwony odcinek do schroniska pod Soszowem Wielkim. Na mecie czekał na nich ciepły posiłek i herbata.

Nasi uczestnicy w składzie: Bartłomiej Migała, Krzysztof Londzin oraz Maksymilian Pruski postanowili spróbować swoich sił w konkursie wiedzy turystycznej. Krzysiek podobnie jak jesienią pokonał wszystkich konkurentów i zajął pierwsze miejsce. Bartek oraz Maks uplasowali się tuż za podium. Należy wziąć pod uwagę, że był to ich pierwszy start w tym konkursie i być może lepsze wyniki osiągną następnym razem. Ekipa w dobrych humorach udała się w drogę powrotną niebieskim szlakiem do Wisły Jawornika, gdzie oficjalnie zakończyła rajd.

Myślę, że wycieczka w góry to znakomity sposób na spędzenie soboty, szczególnie gdy pogoda dopisuje tak, jak na Soszowie. Intensywny, zdrowy spacer, okazja, by reprezentować szkołę oraz piękne widoki i przyrodnicze ciekawostki; to korzyści płynące z udziału w rajdzie. Gorąco zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do uczestnictwa jesienią w kolejnej edycji tego turystycznego wydarzenia.

Krzysztof Londzin