Annweiler znów w Cieszynie!

 

Od 10.04. 2019 do 17.04. 2019 gościliśmy w naszej szkole uczniów z niemieckiej szkoły Evangelisches Trifels-Gymnasium w Annweiler. Grupa 26 uczniów wraz z opiekunami przyjechała do nas, jak co roku, w ramach wymiany międzyszkolnej. Już następnego dnia po przyjeździe grupy niemieckich uczniów byliśmy na wspólnej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia Soli w Wieliczce zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie, podobnie jak zabytkowe Stare Miasto Krakowa.

Kolejnego dnia byliśmy na wycieczce górskiej. Mimo niezbyt ładnej pogody spędziliśmy miło czas wędrując wzdłuż Białej Wisełki, a potem piekąc kiełbaski przy ognisku.

W programie wizyty naszych gości nie zabrakło też zajęć warsztatowych. Tworzyliśmy razem oryginalne ozdoby wielkanocne i uczestniczyliśmy w warsztatach rękodzieła w pszczyńskim skansenie. W Pszczynie zwiedzaliśmy oczywiście także Muzeum Zamkowe i spacerowaliśmy po przyległym do zamku ogromnym parku.

Jak co roku, nasi goście odwiedzili również Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Oprócz udziału w zorganizowanych wycieczkach były oczywiście wspólne spacery i spotkania w mniejszym gronie, które pozwoliły nam lepiej się poznać.

Tydzień minął bardzo szybko i w ubiegłą środę pożegnaliśmy gości. Pożegnanie nie było łatwe, tym bardziej że dobrze się razem bawiliśmy i zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.

Niedługo jednak znowu się zobaczymy. Już na początku września wybierzemy się z rewizytą do Annweiler.