ANGLIA TOUR

 

W dniach 10-15 października 2018 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Program był bardzo bogaty, ponieważ zawierał zwiedzanie kilku miast Anglii, a także w drodze powrotnej Amsterdamu. Na wyspy brytyjskie przeprawiliśmy się tunelem pod kanałem La Manche, a następnie udaliśmy się do Londynu. Na samym początku zwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Tussauds.

Poruszając się metrem i pieszo, zobaczyliśmy takie miejsca jak: pałac Buckingham, Victoria Memorial, główną aleję defiladową The Mall, St. James Park, siedzibę premiera brytyjskiego, Banqueting House, budynki Paramentu z Big Benem (zakrytym rusztowaniem z uwagi na prace remontowe).

Dalej ruszyliśmy spacerem przez most Westminsterski do London Eye, skąd roztaczała się panorama na całe miasto. Byliśmy także na Trafalgar Suqare z kolumną Nelsona. Pod wieczór podziwialiśmy oświetlone Tower of London i Tower Bridge.

Następnego dnia udaliśmy się do Windsoru, gdzie właśnie miał miejsce ślub księżniczki Eugenii, wnuczki królowej Elżbiety II. Potem pojechaliśmy do monumentalnej, wielskiej rezydencji rodu Churchill, Blenheim Palace, oraz Oxfordu.

Trzeciego dnia zawitaliśmy do Winchester, przyjemnego miasta z jedną z największych katedr gotyckich w Anglii, a potem wyruszyliśmy do Brighton, słynnego nadmorskiego kurortu. Tam zwiedziliśmy wyróżniający się swoją architekturą Pawilon Królewski, którego wnętrza zawierają elementy indyjskie i chińskie. Ostatnim punktem dnia był spacer po słynnym molo, Brighton Palace Pier.

Po przeprawie na kontynent i noclegu we Francji, zwiedziliśmy Amsterdam ze wspaniałym muzeum królewskim. Przy pięknej pogodzie, rejs kanałami i spacer po mieście był dużą przyjemnością.

Ciekawy program, ładna pogoda oraz dobre nastroje sprawiły, że długą będziemy wspominać bardzo udaną wycieczkę!