Europejski Dzień Języków Obcych

 

W minioną środę próbowaliśmy zgodnie z ideą święta zachęcać do nauki języków obcych. W jaki sposób? W jeden z prostszych, mianowicie za pomocą konkursu. Każda z klas mogła wystawić trzyosobową reprezentację najlepiej władającą językami obcymi naszego liceum – angielskim, francuskim, niemieckim oraz rosyjskim. Przedstawiciele mieli za zadanie rozwiązać test dotyczący tychże języków. Każdy rocznik walczył między sobą i tak zwycięzcami, po bardzo wyrównanych pojedynkach, zostali przedstawiciele klas 1G, 2C oraz 3B.
Serdecznie gratulujemy!

Drugą formą aktywności były ‘językowe’ koszulki. Kto chciał, mógł tego dnia zaprezentować swoją jedyną i niepowtarzalną koszulkę z napisem w języku obcym. Choć frekwencja nie należała do najwyższych, udało nam się znaleźć kilka naprawdę ciekawych koszulek z oryginalnymi napisami.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zachęcić jeszcze większą liczbę uczniów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Ufamy, że pokazało ono iż języki obce nie muszą być czymś nudnym i zbędnym, a jednak czymś, co jest ciekawe i przydane w naszym życiu.