Salon Maturzystów - bo matura to nie bzdura

 

Co prawda do matury zostało jeszcze 230 dni, ale uczniowie klas 3d i 3g nie zamierzają czekać z podjęciem decyzji o studiach aż tak długo i dlatego w poniedziałek wybrali się do Katowic na Wydział Prawa i Administracji aby wziąć udział w targach edukacyjnych - Salon Maturzystów 2018.

Nasi uczniowie wysłuchali trzech wykładów poświęconych m.in. przygotowaniu do matury z języków obcych nowożytnych na przykładzie egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, oraz przygotowaniu do matury z matematyki, podczas którego prowadzący próbował odpowiedzieć na takie pytania jak: Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować, skutecznie się uczyć i zapamiętywać i jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?

Salon maturzystów to również szansa spotkania się z przedstawicielami uczelni wyższych, ekspertami CKE oraz rozmowa ze studentami . Uczniów klas maturalnych, którzy nie mogli wybrać się z nami, zapraszamy do biblioteki szkolnej gdzie od jutra znajdą przywiezione przez nas biuletyny informacyjne oraz „Informator dla Maturzystów 2019” – który przedstawia ofertę uczelni na rok akademicki 2019/20 wraz z zasadami przyjęć, szczegółowym wykazem kierunków studiów, poradami ekspertów i rankingiem uczelni wyższych.