LAZUROWE WYBRZEŻE

Wybrzeże Lazurowe ze swoimi plażami, palmami oraz słońcem przyciąga turystów przez cały rok. Przyciągnęło także i uczniów klasy 2b, głównie z grupy frankofońskiej, w dniach 7-12 maja 2018. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny: pierwszego dnia zwiedziliśmy Księstwo Monako, a w nim Muzeum Oceanograficzne, Pałac Księcia, Kasyno Garnier, Café de Paris, ogród egzotyczny. Drugiego dnia udaliśmy się do Wielkiego Kanionu Verdon oraz do Saint Tropez gdzie statkiem popływaliśmy po zatoce milionerów.

 

Trzeci dzień rozpoczął się w fabryce-perfumerii Fragonard w Grasse by następnie udać się do Cannes, gdzie rozpoczął się właśnie festiwal filmowy. Pogoda sprzyjała, więc nie mogło zabraknąć rejsu na Wyspy Leryńskie i kąpieli w morzu. Następnie pojechaliśmy do Nicei, nieformalnej stolicy Wybrzeże Lazurowego – przejazd Promenadą Anglików, starówka i spacer wzdłuż wybrzeża.

Ostatni nocleg mieliśmy już na włoskiej Riwierze i tam pożegnaliśmy się z morzem. Nazajutrz wyruszyliśmy do Mediolanu gdzie zwiedziliśmy Zamek Sforzów, słynną Operę La Scala, Galerię Wiktora Emmanuela II, Piazza Duomo ze wspaniałą katedrą gotycką.

Wzbogaciliśmy się o cudowne wrażenia oraz o nowe słówka francuskie i włoskie. Przez cały czas dopisywała nam pogoda i humor, a wspaniałe widoki i atmosfera naszej wycieczki sprawiły, że poczuliśmy się jak na wakacjach marzeń.