Hradczany i Zwinger

W dniach 23-25 kwietnia grupa uczniów klas 1A, 1D i 2B wzięła udział w wycieczce do Pragi i Drezna. Dwa pierwsze dni wycieczki spędziliśmy w Pradze. Zaczęliśmy od Hradczan: Zamku i Katedry św Wita, później spacerowaliśmy Złotą Uliczką i Mostem Karola. Zwiedziliśmy Stare Miasto i przeszliśmy Traktem Kólewskim. Odwiedziliśmy także praski ogród zoologiczny - jeden z największych pod względem powierzchni w Europie.

 

Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Niemiec, do Drezna. Tam spacerowaliśmy po starówce, zwiedziliśmy kompleks pałacowy Zwinger i weszliśmy do mieszczącej się tam Galerii Obrazów Starych Mistrzów - jednej z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie. Oprócz tego byliśmy na Starym i Nowym Rynku oraz na Placu Teatralnym z przepięknym budynkiem Opery Sempra.

Program wycieczki był bardzo bogaty. Obejrzeliśmy większość najważniejszych zabytkowych miejsc zarówno w Pradze jak i w Dreźnie. Trochę zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem 25 kwietnia do Cieszyna.