Muzyczne Walentynki

14 lutego klasy 1d i 2d wybrały się na koncert edukacyjny z cyklu „Muzyka – blask, mrok, półcień” w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Przed koncertem, dzięki uprzejmości jednego z wykonawców, mieliśmy okazję zobaczyć salę koncertową od kuchni. Obejrzeliśmy scenę kameralną, zajrzeliśmy na zaplecze wypełnione instrumentami, przechadzaliśmy się korytarzami prowadzącymi do sal prób indywidualnych i sekcyjnych, garderob i studia nagrań. Za każdymi drzwiami kryły się inne dźwięki. Udało nam się również stanąć na scenie głównej sali koncertowej (sali na 1800 słuchaczy) zanim zjawili się na niej muzycy.

 

Podczas koncertu mieliśmy przyjemność wysłuchać pięciu utworów wykonanych pod batutą Wiktora Kociubana. Repertuar: Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67, cz. IV Claude Debussy – Nokturny, cz. I Chmury Sergiusz Prokofiew – Suita scytyjska, cz. I i II Richard Strauss – I Koncert Es-dur na róg i orkiestrę op. 11, cz. III Maurice Ravel – Poemat choreograficzny La Valse

Było miło, dostojnie, różnorodnie, dynamicznie i bardzo muzycznie. Zdecydowanie polecamy innym klasom takie muzyczne popołudnie.