II LO Cieszyn

 e-dziennik
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Międzynarodowa konferencja w Oxfordzie

 

We wrześniu miałam przyjemność wziąć udział w XIV Międzynarodowej Konferencji na temat edukacji i rozwoju zorganizowanej przez UKFIET Education and development forum. Konferencja odbyła się w Oksfordzie i zgromadziła ponad 600 uczestników z prawie wszystkich kontynentów wśród których znaleźli się przedstawiciele rządów, władz lokalnych, organizacji charytatywnych, wykładowcy akademiccy, wydawcy, nauczyciele i studenci. Tematem tegorocznej konferencji było „Learning and teaching for sustainable development: curriculum, cognition and context.”

Były to trzy bardzo intensywne dni wypełnione wykładami, panelami dyskusyjnymi, warsztatami i prezentacjami na temat szeroko pojętej edukacji, wyzwań i problemów z nią związanych, oczekiwań nauczycieli, uczniów i rodziców oraz nowości i innowacji w nauczaniu. Niewątpliwą zaletą tej konferencji, oprócz prawdziwie międzynarodowego charakteru i bogatego programu, była jej lokalizacja. W mieście, a szczególnie w budynkach Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie odbywała się konferencja, czuć wyjątkową atmosferę oraz szacunek do historii i tradycji.

Oksford to malownicze miasto idealne dla miłośników architektury i literatury. W pomieszczeniach biblioteki Bodleian Library książki studiowali m.in. Oscar Wilde, J.R.R. Tolkien i C.S. Lewis, a w jednym z pomieszczeń biblioteki, mianowicie w Upper Reading Room, uważny obserwator wypatrzy wizerunek naszego patrona Mikołaja Kopernika. Mimo, że w Oksfordzie spędziłam tylko trzy dni, które szybko minęły, był to wyjazd bardzo edukacyjny, inspirujący i motywujący do dalszej pracy i realizacji nowych pomysłów. Udział w konferencji odbył się ramach programu „INTERDYSCYPLINARNA SZKOŁA – SZKOŁĄ PRZYSZŁOŚCI”, który jest współfinansowany w ramach programu Unii Europej¬skiej Erasmus+.

Autor: mgr Magdalena Michalik