43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

Złoto i srebro w szachach!
8 grudnia 2017 r. odbył się w auli naszej szkoły Turniej Szachowy o Złotą Wieżę Piastowską szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Cieszyńskiego. Udział wzięło 8 trzyosobowych drużyn szkolnych, w tym nasza szkoła partnerska z Republiki Czeskiej - Gimnazjum w Boguminie. Turniej odbywał się na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim. Zawody prowadził sędzia Łukasz Foltyn. Drużynowo podobnie jak rok temu zwyciężyło Gimnazjum w Boguminie gromadząc 16,5 pkt. Tylko 0,5 pkt mniej zebrała nasza drużyna szkolna w składzie Szymon Marczak, Blanka Bojarska i Adam Czyż.
Trzecie miejsce zajęło I LO im. A. Osuchowskiego(11,5pkt) a na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy ZSEG w Cieszynie(11 pkt), ZS im. W. Szybińskiego(10 pkt), ZST w Cieszynie(8 pkt), ZSB(8 pkt).
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Marczak z klasy 1g(6 pkt), przed braćmi Szramek z Bogumina: Ondrzejem – 6 pkt i Wojtechem – 5,5 pkt. Czwarta była Sylwia Zamarska z I LO – 5 pkt, piąty Dominik Janik z ZS im. W. Szybińskiego – 5 pkt, a szósty Beniamin Szklorz z ZST(4,5).
Najlepszym drużynom i zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczyli: Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie Michał Rajwa i Dyrektor naszego liceum pani Regina Rakowska.