Nasze uczennice mistrzyniami ortografii

 

Sukcesem okazał się udział uczennic klasy 1g w I Dyktandzie Niepodległościowym „O historii po polsku” dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

W etapie szkolnym, który odbył się 10 października wzięło udział 7 uczennic z klasy 1a i 1g. Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 7 listopada w Częstochowie dostały się 3 uczennice. Finalistkami były: Dominika Lelakowska i Weronika Kulak z kl. 1g, a Agata Żesławska z kl.1g została laureatką, zajmując II miejsce.

Uroczysta Gala rozdania nagród odbyła się 17 listopada 2017 roku w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, w czasie której dyplomy i nagrody laureatom i nauczycielom wręczała Śląska Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer i Zastępca Dyrektora Narodowego Banku Polskiego O/Katowice – pan Mariusz Siembiga.

Mistrzom ortografii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pani mgr Radosławie Baściuk dziękujemy za wsparcie merytoryczne duchowe!