II LO Cieszyn

 e-dziennik
 Sport w szkole
 E-biblioteka
 Stypendia
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Erasmus + w Irlandii

 

W ramach programu Erasmus + wszyscy nauczyciele i dyrektorzy mogą korzystać ze szkoleń językowych, językowo-metodycznych i specjalistycznych. Proponowane kursy to doskonała okazja do udoskonalenia umiejętności językowych i nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania. Ponadto wyjazdy na kursy w ramach Erasmus+ to szansa poszerzenia horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej między szkołami w ramach różnorodnych projektów unijnych.

Nasz szkoła uczestniczy w tym programie i dlatego tym razem w dniach od 05-11.11.2017 Pani Aleksandra Cieślar uczestniczyła w kursie w Dublinie (Irlandia) zorganizowanym przez English Matters w ramach projektu Erasmus. Kurs ICT for teaching: A practical course to incorporate Information Techology into Teaching był bardzo praktyczny i twórczy.

Podczas tego tygodnia uczestnicząc w wykładach i warsztatach mogłam nie tylko doskonalić umiejętności językowe, nawiązywać nowe kontakty, ale przede wszystkim zdobyć ogromną wiedzę i umiejętności z zakresu różnorodnych programów takich jak: padlet, pixlr editor, pisma, animoto, prezi, mindmeister, moodle, pearltrees, wordart, kahoot i wiele innych. Bardzo ciekawym elementem takiego wyjazdu jest także poznawanie dziedzictwa kulturowego i historycznego państwa w którym kurs się odbywa. Jest to możliwe dzięki zorganizowanym wycieczkom.

Będąc tydzień w Dublinie mogłam zwiedzić stolicę Irlandii i poznać jej międzynarodowy charakter, zobaczyć najstarszy w Irlandii uniwersytet z przepiękną biblioteką oraz unikatową Biblią z Kells (Book of Kells), zobaczyć średniowieczny monastyr w Glendalough wraz z przepiękną polodowcową doliną i jeziorami, zwiedzić urocze miasteczko Kilkenny.