4 minuty, które decydują o życiu

 

III miejsce w finale powiatowym olimpiady z pierwszej pomocy przedmedycznej dla Magdaleny Szlauer i Wiktorii Zochorek z klasy II F.
W środę 11 października 2017 r. na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie zgromadziło się 15 dwuosobowych drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Cieszyńskiego,

które w atmosferze zdrowej rywalizacji zdecydowały się przystąpić do konkursu i sprawdzić pod okiem profesjonalistów swoje umiejętności oraz poszerzyć wiedzę z pierwszej pomocy.

Konkurs od wielu lat organizowany jest przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego, we współpracy z Cieszyńskim Pogotowiem Ratunkowym oraz Stowarzyszeniem Joannici „Dzieło Pomocy”. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennym życiu oraz postawy odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje i innych.

Finał olimpiady składał się z trzech części: test wiedzy teoretycznej, zadania praktyczne oraz część finałowa- zadania praktyczne z RKO ( Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej) dla 3 najlepszych drużyn.

Nasza drużyna w składzie Magdalena Szlauer i Wiktoria Zochorek z klasy II F zajęła III miejsce w powiecie.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom wiedzy i umiejętności!!!