Szlakiem tajemnic

Szlakiem tajemnic prowadziła trasa wycieczki, na którą wybrali się w dniach 27-29 września uczniowie klas 2c i 2d. Pierwszym miejscem był Wrocław i jego najstarsza część – Ostrów Tumski. Tam to uczestnicy, podzieleni na drużyny, szukali tajemniczych schodów, okien, baszt i wież, a także dwu kościołów zbudowanych jeden na drugim.

 

Spore zainteresowanie wzbudziły oczywiście słynne krasnale, które kryją się w zakamarkach wrocławskiego Rynku. Muzeum „Pana Tadeusza” zachwyciło wszystkich swoimi skarbami – m.in. rękopisem Mickiewiczowskiej epopei, ale także niezwykle interesującym i nowoczesnym sposobem eksponowania zgromadzonych tam zbiorów.

Największe tajemnice czekały na wycieczkowiczów w kolejnym dniu, bowiem program obejmował zwiedzanie niezwykłego i do dzisiaj w pełni nieprzebadanego kompleksu „Włodarz”, czyli zbudowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej tajnego systemu tuneli, podziemnych komór, częściowo zalanych chodników wydrążonych w paśmie Gór Sowich.

Szczeliniec Wielki – najwyższe wzniesienie Gór Stołowych zachwycił wszystkich swoim niespotykanym, naturalnym pięknem, które docenili także amerykańscy filmowcy, tam bowiem kręcono plenerowe sceny filmu „Opowieści z Narni”.

Największą atrakcją ostatniego dnia wycieczki był pobyt w Republice Czeskiej oraz „spacer w chmurach”, czyli wejście na położoną na wysokości 1 116 m. n.p.m specjalną platformę widokową oraz – dla chętnych i lubiących adrenalinę – stumetrowy zjazd na toboganie z platformy na dół. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji, dobre humory – wszystko na wycieczce dopisało!