II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Górski Rajd Kopernika

 

Poniedziałkowe wyjście w góry, rozpoczęło ostatni tydzień nauki szkolnej w tym roku. Na szlakach turystycznych w paśmie Równicy królowała młodzież z Kopernika. W promieniach porannego słońca pokonywaliśmy kolejne metry szlaków prowadzących na Równicę. W samo południe osiągnęliśmy upragniony szczyt i po krótkim odpoczynku uczniowie i nauczyciele stanęli do rywalizacji w zabawnych konkurencjach przygotowanych przez Panią Barbarę Budzińską-Lipkę.

Wybrane z klas zespoły uczniowskie oraz nauczycielski w składzie – Maria Mendrek, Magdalena Michalik, Alicja Wach i Aleksandra Cieślar rozpoczęły walkę o palmę pierwszeństwa. Pierwsza konkurencja sprawdzała zmysł równowagi, precyzję ruchów i szybkość gdyż należało jak najszybciej przenieść na talerzyku kubek wypełniony wodą oraz jajko. W tej potyczce bezkonkurencyjna była klasa 1g. Druga konkurencja wymagała sprawności, szybkości w pokonywaniu toru przeszkód, na który składało się – nawlekanie igły, ubranie się w strój strażaka i szybki bieg w tym ubiorze, następnie przeniesienie butelki z wodą pomiędzy kolanami, bieg na miejsce startu i wykonanie trzech pięknych i pełnych przysiadów. W tej konkurencji najlepszy wynik uzyskał zespół nauczycielek. Gratulacje!!! Kolejną konkurencję musieliśmy przerwać ze względu na to, że lina do przeciągania przerwała się, gdy o zwycięstwo walczyły klasy 1g i 1d.

Ostatnim akcentem naszych zmagań był rzut na odległość wielkim i ciężkim gumowcem o rozmiarze 45. Gumowce latały na prawo i lewo, lądowały w pokrzywach, na przeciwległej stronie ulicy, szybowały w niebo, a nawet lądowały na linii startu. W ostatecznym rozrachunku siłę mięśni pokazała klasa 1d, która zwyciężyła w tej konkurencji. W tych zawodach każdy mógł poczuć się zwycięzcą, gdyż wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami oraz pożywnymi jabłkami.

Czekało nas jeszcze tylko ostre zejście z Równicy i powrót do domu :).