Koper po wiedeńsku v.2

Wycieczki uczniów Kopera do Wiednia są już tradycją w Naszej Szkole. W tym roku do stolicy Austrii najpierw udały się klasy 1ff i 1g. Od 31 maja do 2 czerwca uczniowie Kopera zwiedzali miasto nad Dunajem. Od 7 do 9 czerwca Wiedeń zwiedzali uczniowie klas 1f i 2c. Do stolicy Austrii pojadą jeszcze klasy 1a i 1aa.

 

Miejscem zakwaterowania naszych uczniów jest sympatycznyhostel „Wien Hütteldorf” na przedmieściach miasta. Pierwszego dnia grupy są oprowadzane po mieście przez bardzo miłą przewodniczkę, Panią Magdę Stępień. Następnie zwiedza się muzeum Albertina ( malarstwo od impresjonistów do Picassa i zabytkowe komnaty – ciekawe połączenie ). W czasie późniejszego spaceru po mieście zachwyt wzbudza Ogród Różany.

Drugiego dnia zwiedza się pałac Schönbrunnz pięknym ogrodem i powozownią Wagenburg. Potem jest okazja do zaznajomienia się z osiągnięciami nauki w ogromnym Muzeum Techniki. Bardzo się też podoba pałac Belweder z galerią malarstwa ( m.in. dzieła Klimta ) i ładnymi ogrodami. Zawsze nie może zabraknąć wizyty w wesołym miasteczku na Praterze. Na koniec dnia albojedzie się na wzgórze Kahlenberg, znane z odsieczy wiedeńskiej w 1683 roku, albo jest spacer po mieście ( Dzielnica Muzealna, parlament, ratusz ).

Trzeciego dnia uczniowie zwiedzają ogromne Muzeum Przyrodnicze z dinozaurami albo wspaniałe Muzeum Historii Sztuki z arcydziełami malarstwa. Jeśli starczy czasu, zwiedza się przepiękną Bibliotekę Cesarską w zamku Hofburg. Po południu zawsze jest wyjazd do Cieszyna. Zdaniem uczestników wycieczek, są one udane. Wiedeń bardzo się podoba i wielu uczniów chce tam powrócić.