Koper po wiedeńsku

 

Wycieczki uczniów Kopera do Wiednia są już tradycją w Naszej Szkole. W tym roku do stolicy Austrii najpierw udały się klasy 1ff i 1g. Od 31 maja do 2 czerwca uczniowie Kopera zwiedzali miasto nad Dunajem. Mieszkali w sympatycznym hostelu „Wien Hütteldorf” na przedmieściach miasta.

Pierwszego dnia byli oprowadzania po mieście przez bardzo sympatyczną przewodniczkę, panią Magdę Stępień. Następnie naszym celem było muzeum Albertina ( malarstwo od impresjonistów do Picassa i zabytkowe komnaty – ciekawe połączenie ). Zachwyt wzbudził Ogród Różany.

Drugiego dnia zwiedzano pałac Schönbrunnz pięknym ogrodem i powozownią Wagenburg. Potem była okazja do zaznajomienia się z osiągnięciami nauki w ogromnym Muzeum Techniki. Bardzo się spodobał też pałac Belweder z galerią malarstwa ( m.in. dzieła Klimta ). Nie mogło zabraknąć wizyty w wesołym miasteczku na Praterze. Na koniec dnia pojechaliśmy na wzgórze Kahlenberg, znane z odsieczy wiedeńskiej w 1683 roku.

Trzeciego dnia zwiedzano ogromne Muzeum Przyrodnicze z dinozaurami. Chętni mieli okazję zobaczyć też słynne Muzeum Historii Sztuki. Następnie podziwiano przepiękną Bibliotekę Cesarską w zamku Hofburg. Po południu nastąpił wyjazd do Cieszyna. Zdaniem uczestników wycieczki, była ona bardzo udana. Wiedeń bardzo się spodobał i wielu uczniów chce tam powrócić.