Tschüs Annweiler

W ubiegłą środę, 05.04.17 pożegnaliśmy uczniów z Evangelisches Trifels Gymnasium z Annweiler w Niemczech, którzy jak co roku przyjechali do Cieszyna w ramach wymiany międzyszkolnej z naszym liceum. Grupa 28 uczniów wraz z opiekunami gościła u polskich gospodarzy od 29 marca. Przez cały tydzień nasi goście brali udział w różnych interesujących przedsięwzięciach, które dla nich przygotowaliśmy.

 

W ciągu pierwszych 3 dni uczestniczyli m.in. w warsztatach filmowych i zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Niedzielę spędziliśmy wspólnie z naszymi rodzinami.

W poniedziałek wraz z gośćmi wybraliśmy się do Krakowa, gdzie zwiedzaliśmy m.in. Podziemia Rynku i Kazimierz. Wtorek - ostatni dzień wizyty był bardzo intensywny. Zaczęliśmy od piłki siatkowej na hali MOSiR-u. Trzy polsko-niemieckie drużyny rozegrały krótki turniej. Nie było wygranych ani przegranych, wszyscy za to świetnie się bawili. Po powrocie do szkoły wzięliśmy udział wraz naszymi niemieckimi kolegami w warsztatach artystycznych – tworzyliśmy oryginalne ozdoby wielkanocne. Po oficjalnym pożegnaniu udaliśmy się na wspólny obiad. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. W środę rano nasi goście wyruszyli w powrotną drogę.

Mimo, że gościliśmy uczniów z partnerskiej szkoły tylko przez tydzień, zdążyliśmy się z nimi bardzo zaprzyjaźnić. Dlatego pożegnanie nie było łatwe.

Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się we wrześniu – tym razem w Annweiler.

Wymiana została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży