Koper w kosmosie i naukowe ciała

9 marca 2017 uczniowie klas 1d i 1g pod opieką wychowawców i p. Marzanny Dordy pojechali do Chorzowa i Katowic. Pierwszym celem wyjazdu naukowego była wizyta w Planetarium Śląskim – największym i najstarszym planetarium astronomicznym w Polsce. Przed planetarium wznosi się wielki pomnik patrona naszej szkoły – Mikołaja Kopernika. Oczywiście uczniowie Kopera zrobili sobie zdjęcie z Kopernikiem.

 

W planetarium braliśmy udział w bardzo ciekawym seansie „Fascynujący kosmos”. Przez 1,5 godziny podziwialiśmy ciała niebieskie. Drugim punktem wycieczki naukowej była wizyta na wystawie BODY WORLDS – VITAL w centrum Katowic. To najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa dr. Gunthera von Hagensa. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała, pokazuje ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Oglądaliśmy prawdziwe wypreparowane ciała osób, które kiedyś żyły, a nie plastikowe modele.

Oba punkty programu wycieczki były bardzo interesujące i zadowoleni uczniowie Kopera uznali wyjazd naukowy za bardzo udany.