Walentynki inaczej

Nie było bukietów kwiatów, pudełek z czekoladkami, romantycznych kolacji ani serenad granych pod oknami. Zamiast tego kilkanaście wykładów prowadzonych przez pracowników różnych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. 14 lutego trzy klasy naszego liceum w ramach współpracy pomiędzy UŚ a Kopernikiem wybrały się na cieszyński Wydział Etnologii i Nauki o Edukacji, aby spojrzeć na tytułowe 'love' z innej perspektywy. Młodzież wysłuchała wykładów związanych z literaturą, historią oraz prawem.

 

Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o czasach PRL-u, o wielkich przywódcach XX wieku, a na koniec zrelaksować się przy dźwiękach muzyki w jazzowych aranżacjach. Wszystko to oczywiście związane było z tematem dnia, czyli miłością.

Te kilka godzin, choć spędzone niezwykle intensywnie, na pewno dla uczestników pozostanie ciekawym wspomnieniem. Wierzymy, że treści, które mogliśmy usłyszeć, były oryginalnym uzupełnieniem tego, co zwykle towarzyszy walentynkom, a samo wydarzenie na stałe wpisze się do kalendarza imprez naszej szkoły.