II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Bajki, które leczą

 

Po raz kolejny, Mikołaj zawitał z upominkami i słodyczami do chorych dzieci na Oddziale Pediatrycznym i Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci ZZOZ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Radość dzieci była duża, upominki rozdawały nasze uczennice z klasy IF Wiktoria Holeksa, Nadia Kornaś, i Maria Sikora pod opieką pedagoga Izabeli Żwak z wolontariuszką Panią Jadwiga Przywarą oraz koordynatorami akcji czytania w szpitalu: Barbarą Kłosowską - Kierownikiem Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego i Beatą Parchańską - Koordynatorem ds. Bibliotek Publicznych Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Organizatorzy zadbali o dyplomy i upominki dla wolontariuszy, które wręczył Ordynator Oddziału Pediatrycznego dr Tomasz Dyrda.

Istotą jesiennego programu „Bajki, które leczą”, zakończonego świątecznymi upominkami, było czytanie maluchom bajek i rozmowy z dziećmi starszymi, ukierunkowane na poprawę samopoczucia i budowanie pozytywnych relacji między maluchami, a młodzieżą szkolną oraz uczenie młodzieży odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.