Jedyna taka szkoła

Mowa oczywiście o łódzkiej filmówce. 29 listopada kilkudziesięciu uczniów naszego liceum odwiedziło Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Mimo wczesnej godziny zbiórki i męczącej, długiej podróży autokarem, na miejsce dojechaliśmy nadzwyczajnie podekscytowani. Uczelnia ta rzeczywiście przerosła nasze oczekiwania!

 

Otrzymaliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzenia słynnej placówki, rozmowy z profesorami i poznania barwnej historii szkoły z ust jej wieloletnich pracowników. Rzuciliśmy także okiem na plan filmowy, jednocześnie obserwując próby aktorów przed nakręceniem filmu trójwymiarowego, a nawet wzięliśmy udział w pokazie nietuzinkowych, studenckich etiud filmowych. Na sali projekcyjnej nie zabrakło gromkich śmiechów i głębokiej zadumy, momentów kompletnego zaskoczenia, skonsternowania czy oburzenia. Niezwykle kształcąca była dla nas rozmowa z Rektorem Szkoły, prof. dr. hab. Mariuszem Grzegorzkiem.

Do autokaru wróciliśmy zmęczeni, ale również usatysfakcjonowani i zarażeni artystyczną atmosferą, która przez lata przesiąknęła mury tej uczelni.