Taizé w Koperniku

 

Wtorkowe lekcje religii stały się jednocześnie okazją do spotkań z przedstawicielkami ekumenicznej wspólnoty modlitewnej z Taizé z Francji. Dwie studentki: Sara z Belgii i Bernadeta z Węgier przyjechały już w niedzielę do Cieszyna i dzięki uprzejmości organizatorów wyjazdu na "Sylwestra" do Rygi na Łotwie (tam odbędzie się kolejny etap tzw.Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię)

Odwiedziły nasze liceum i opowiedziały na czym polega charyzmat tej wspólnoty, założonej tuż po II wojnie światowej w małej, francuskiej wiosce przez Szwajcara Rogera Schutz'a.

Przez okres lata odwiedzają Taizé na tygodniowe pobyty młodzi ludzie z całego świata, aby wspólnie się modlić, śpiewać kanony i dzielić swoim doświadczeniem wiary. Natomiast w okresie Bożego Narodzenia w jednym z europejskich miast Bracia z Taizé organizują wspólne spotkanie dla młodych ludzi, kiedy można przeżyć taką wspólnotę w "pigułce". Potem wszystkich chętnych zapraszają do Francji albo na kolejne spotkanie świąteczne. W ubiegłym roku odbywało się ono w Walencji w Hiszpanii.