II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Portal dla licealistów - aleklasa.pl

Kim chcę być? Jaki wybrać zawód? Jaką wybrać szkołę? Te pytania stawia sobie młodzież kończąc gimnazjum i liceum. Chcąc ułatwić młodym ludziom odpowiedzieć na te i inne pytania związane z ich dalszą drogą edukacyjną, został stworzony portal aleklasa.pl.

Oprócz treści edukacyjnych portal publikuje materiały dotyczące kierunków studiów, specyfiki różnych zawodów i potrzebnych do ich wykonywania predyspozycji. Podpowiada, gdzie można pracować mając konkretne zainteresowania i zdolności, jak zwiększyć swoją szansę na zmieniającym się rynku pracy, w co inwestować swój czas i wysiłek.

Na potrzeby bieżącej pracy uczniów w szkole redagowane są internetowe pisma (format PDF): ero sum (dla licealistów), które można pobrać bezpłatnie ze strony aleklasa.pl. Przez kilkanaście lat wydawcy służyli młodzieży pomocą i radą wydając (do 2008 roku) dwutygodniki edukacyjne Cogito, Victor gimnazjalista, Victor junior. Po przerwie wracają do głównych założeń wydań papierowych, tym razem w wersji internetowej i w zmienionej formule.

Polecamy. Warto zajrzeć.