Festiwal Nauki

 

13 października w ramach 12 Studenckiego Festiwalu Nauki Uniwersytety Śląskiego odbył się V konkurs Wiedzy o Literaturze Rosyjskiej. Koło Naukowe Rusycystów „Rosyjska Ruletka” przygotowało testy dotyczące analizy treści i wymowy ideowej dzieł Michaiła Bułhakowa. Konkurs miał na celu przybliżenie twórczości autora, którego 125 rocznica urodzin przypada w tym roku.

Reprezentacja naszej szkoły – Anna Hatlas i Emilia Śliwka z klasy 2B oraz Nikola Dąbrowska z klasy 2c udała się do Sosnowca pod opieką pani profesor Wiesławy Steczko-Róg. Po zakończeniu części konkursowej wszystkich uczestników zaproszono na degustację tradycyjnej kuchni ukraińskiej i rosyjskiej.

Czas oczekiwania na wyniki urozmaicił seans filmu nakręconego na podstawie książki Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Jak się okazało wszyscy uczestnicy wykazali się nieprzeciętną wiedzą na wyrównanym poziomie. Mimo, że żadnej z drugoklasistek nie udało się stanąć na podium, warto było zagłębić się w twórczości Bułhakowa, w jej problematyce i interpretacjach. Anna Hatlas