II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Kolejna odsłona „Ciekawej lekcji”

 

17 października po raz kolejny mieliśmy okazję wysłuchać dwóch wykładów w ramach „Ciekawej lekcji” wszop. Tym razem spotkanie poprowadziła mgr Sylwia Duch – psycholog i trener, absolwentka MISH na Uniwersytecie Śląskim i Szkoły Trenerów METRUM rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W spotkaniu uczestniczyło 5 klas.

Stres jest nieodzownym elementem życia każdego z nas, dlatego na pierwszym wykładzie próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie czy stres można polubić i zastanowić się nad tym jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w szkole i w domu.

Przemawianie w sposób ciekawy, obrazowy i przekonujący, tak jak na przykład robił to Steve Jobs, to przydatna ale bardzo trudna sztuka. Jest wiele elementów o których należy pamiętać w trakcie wystąpień. Najważniejsza jest oczywiście treść, jednak istotną rolę odgrywa również język wypowiedzi, ton głosu, emocje, aranżacja przestrzeni, strój, mowa ciała i mimika. W czasie drugiego wykładu uczniowie mieli okazję zapoznać się ze wskazówkami ułatwiającymi przygotowanie się do publicznych wystąpień, rozmów kwalifikacyjnych, a także egzaminów ustnych.

Oba wykłady były bardzo praktyczne i na czasie.