II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Warto uczyć się języków obcych!

 

W środę 14 września mieliśmy okazję jako klasa językowa uczestniczyć w potkaniu z absolwentką naszego liceum Patrycją Filipczak, studentką trzeciego roku Uniwersytetu Opolskiego wydziału filologicznego slawistyki na kierunku „JĘZYK ROSYJSKI I ANGIELSKI W BIZNESIE”

Patrycja zaczęła uczyć się języka rosyjskiego dopiero w liceum. Jednak zainteresowanie przedmiotem i ciężka praca sprawiły, że odniosła liczne sukcesy w konkursach, a także przystąpiła do matury na poziomie rozszerzonym z języka rosyjskiego, z której uzyskała bardzo wysoki wynik.

Na spotkaniu usłyszeliśmy w jaki sposób Patrycja zdecydowała się kontynuować swoją przygodę z językiem rosyjskim i dlaczego wybrała kierunek „JĘZYK BIZNESU” zamiast tradycyjnej filologii. Dowiedzieliśmy się również o licznych możliwościach, jakie daje studentom prężnie rozwijający się Uniwersytet Opolski, takich jak wyjazdy na konferencje naukowe (m.in. do Moskwy i Petersburga), darmowe kursy językowe, czy działalność licznych kół naukowych.

Patrycja opowiedziała nam o swoim wyjeździe na Olimpiadę Międzynarodową w Kaliningradzie, gdzie rywalizowali pomiędzy sobą ludzie pochodzący z różnych zakątków świata- od Angoli aż po Wietnam. Konkurs trwał 3 dni i składał się z kilku części, takich jak czytanie rosyjskich wierszyków, przedstawianie scenek czy tworzenie dialogów do filmu. W tym czasie uczestniczy zwiedzali Kaliningrad, kosztowali tradycyjne potrawy i poznawali rosyjską kulturę.

Myślę, że dzięki spotkaniu zyskaliśmy dużą motywację do nauki języka rosyjskiego, a także języka angielskiego, francuskiego czy niemieckiego.

Anna Hatlas kl. 2 B