Koper w Parku Przygoda

W piątek 2 września grupa 22 śmiałków z klas drugich LO Kopernik, pod opieka pana Grzegorza Szczechli i Michała Legierskiego wybrała się do Parku Przygoda w Wiśle. Jest to park linowy położony na stoku góry Skolnity zaraz obok kompleksu skoczni KS Wisła Ustronianka i wyciągu narciarskiego Skolnity. Wyjazd został zorganizowany specjalnie dla uczniów, którzy swą postawą i wynikami w nauce zapracowali na szczególną nagrodę.

 

To, że było szczególnie może potwierdzić chyba każda osoba, która w to słoneczne, piątkowe dopołudnie zmagała się na trasach Parku Przygoda. Każdy został przeszkolony z zakresy podstaw bezpieczeństwa i zachowania się na trasie a także zasad używania uprzęży alpinistycznych. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pokierowani przez instruktorów na trasy o różnym stopniu trudności.

Zmagania na linach trwały przeszło trzy godziny tak, aby każdy mógł ukończyć przynajmniej trzy trasy. Przez cały czas nad bezpieczeństwem czuwało trzech instruktorów, dlatego zabawa była udana i co najważniejsze bezpieczna.

To kolejna tak wyjątkowa inicjatywa szkolna, która nie tylko motywacje do dalszej pracy, ale i dostarcza niezapomnianych wspomnień.