WYCIECZKI DO WIEDNIA

W czerwcu tego roku uczniowie Kopera ruszyli tłumnie do Wiednia. Najpierw od 1 do 3 czerwca stolicę Austrii „atakowali” uczniowie klas 1a i 1h. Następnie nastąpił „szturm” uczniów klas 2a i 2d, którzy przebywali we Wiedniu w dniach 8-10 czerwca. Trzecia grupa, złożona z uczniów klas 1g i 2b, zwiedzała miasto w dniach 15-17 czerwca.

 

Kwaterą dla uczniów Kopera był sympatyczny Hostel Hutteldorf w Wiedniu. Pobyt w stolicy Austrii wszystkim grupom bardzo przypadł do gustu. Zwiedzano m.in. Dom Hundertwassera, Albertinę, pałac Schönbrunn z ogrodami, wielkie Muzeum Techniki, pałac Belweder z galerią malarstwa ( Klimt !!! ), wspaniałe Muzeum Historii Sztuki, katedrę św. Szczepana.

Bardzo ważnym punktem pobytu w Wiedniu była wizyta na Praterze, w wesołym miasteczku ! Zdaniem uczniów Kopera Wiedeń jest fajnym miastem, ładnym i miłym, bardzo się im spodobał. Zauważono wiszącego na wielkich plakatach Roberta Lewandowskiego

Warto zauważyć, że uczniowie Kopera odwiedzali licznie stolicę Austrii także w poprzednich latach. Wycieczki do Wiednia stają się powoli tradycją w Naszej Szkole.