II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Wyprawy na krańce świata

 

W ostatnich tygodniach kwietnia uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w dwóch ciekawych i bardzo różnorodnych spotkaniach z podróżnikami.
W dniu 11 kwietnia Piotr Stebel zabrał nas na filmowy reportaż po Kambodży, w którym mogliśmy zobaczyć wspaniałe krajobrazy tego kraju, niezwykłe zabytki architektury Khmerów oraz zapoznać się z smutną i przerażającą współczesną historią tego państwa.

W dniu 20 kwietnia Stefan Czerniecki w bardzo plastyczny i ekspresyjny sposób opowiedział nam o wyprawie w mało znane zakątki Wenezueli – rejon Amazonas. W tym spotkaniu dowiedzieliśmy się jak wygląda prawdziwa południowoamerykańska selwa (las tropikalny), jak nie stracić życia w najniebezpieczniejszym mieście świata – Caracas, jak podróżować po zapomnianych lub nieodkrytych szlakach wenezuelskiej puszczy, jak żyją pierwotne plemiona tego rejonu świata.

Oba spotkania przybliżyły nam mało znane zakątki świata i przypomniały stare i dobrze znane powiedzenie „wszystkie nasze marzenia mają szanse się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować”.