Goście z Annweiler

Od 8 do 15 kwietnia gościliśmy w naszej szkole 24 uczniów z partnerskiej szkoły z Annweiler. Oprócz stałych punktów programu, takich jak zwiedzanie Cieszyna oraz wycieczki do Krakowa i Wieliczki, w tym roku było dużo zajęć warsztatowych i integracyjnych. Podczas wizyty, uczniowie z Niemiec mieli okazję uczestniczyć w lekcji j. polskiego oraz obejrzeli niepowtarzalną polsko-niemiecką wersję ‘Czerwonego Kapturka’ przygotowaną przez P. M. Kusz oraz uczniów klas pierwszych.

 

Uczestnicy wymiany próbowali również swoich sił w tworzeniu doodli i ikon podczas warsztatów w ‘Parostatku’. Ostatni dzień wymiany cała polsko-niemiecka grupa spędziła na zajęciach językowo – integracyjnych prowadzonych przez zaproszonych native speakerów oraz na warsztatach z biologii i chemii przygotowanych przez P. J. Szlaur, G. Szczechlę i uczniów klasy 2f. Był to bez wątpienia tydzień naukowy, językowy, stawiający na komunikację i pozytywne relacje.

Projekt jest współfinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży, której tegorocznym hasłem jest ‘25 lat dobrego sąsiedztwa’ – nasza 26letnia współpraca z partnerską szkołą z Annweiler jest tego świetnym przykładem.