II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Science Day w KOPERNIKU

 

11 marca w II LO im. Kopernika w Cieszynie był dniem pod znakiem nauki. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Matematyki połączono z warsztatami z innych przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Młodzi adepci nauki pod okiem starszych kolegów, wspieranych przez swoich nauczycieli przeprowadzili eksperymenty chemiczne i fizyczne. Nieliczni śmiałkowie, którzy poddali się badaniu genetycznemu, mogli patrząc przez mikroskop zbadać własną płeć. Część uczniów „udała” się w podróż do zachodniej Afryki by poznać plemię Wolofów, część badała matematyczne piękno swego ciała, a inni przy pomocy grafiki 3D bawili się stereometrią. Zainteresowani zmierzyli się z geniuszem Alberta Einsteina rozwiązując jego zagadkę lub z własnymi kolegami powalczyli o toruńskie pierniczki od samego Mikołaja Kopernika w turnieju matematycznym. Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty z robotyki i gra ekonomiczna Cashflow, do której w szranki stanęli ramię w ramię gimnazjaliści z licealistami. Całość warsztatów dopinało spotkanie z językiem francuskim.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, a z uczniami gimnazjów, których ponad 200 odwiedziło mury szkoły, mamy nadzieję spotkać się znów już we wrześniu. (gz, mm)