II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Z kopernikowych serc płynące

 

Nie od dziś wiadomo, że licealiści z Kopernika lubią i przede wszystkim chcą pomagać. Uczestniczą aktywnie w wolontariacie oraz różnego rodzaju akcjach, które mają na celu pomóc lub umilić czas innym. Zespół Unosonus także ma w tym swój udział. Po raz pierwszy, 9 listopada 2015 r., pod opieką Olgi Białoń, spędził aktywne, poniedziałkowe popołudnie w gronie przemiłych ludzi z Domu Spokojnej Starości w Cieszynie, z którymi uczniowie wyśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Nie odbyło się także bez opowieści i wspomnień z dawnych czasów, których można by słuchać godzinami. Już wtedy zespół zapowiedział swoją ponowną wizytę. I taka oczywiście się odbyła. 14 grudnia, tym razem z kolędami, Unosonus ponownie zawitał w progi DSS-u.

Mimo tego, że aura za oknem nie woła otwarcie, że dużymi krokami zbliża się zima oraz święta, pięknie ustrojone wnętrze, aż zachęcało do śpiewania „Cichej nocy” i „Przybieżeli do Betlejem”. I tym razem nie odbyło się bez łez, ale także wielu uśmiechów, które dla nas, łaknących darować swój czas, powinien i oczywiście jest wystarczającą zapłatą. Mimo tego, czekał na nas słodki poczęstunek i pogawędki w przemiłym gronie.

Ale na tym nie kończy się działalność naszych uczniów wśród starszych osób. Od początku roku szkolnego, w każdy poniedziałek, kilka dziewczyn z klas pierwszych i drugich (Patrycja Czakon, Natalia Mendroch, Anna Hatlas, Antonina Wróbel, Hanna Bartoszek, Agnieszka Bujok, Paulina Laskowska), czyta podopiecznym z Domu Opieki oraz spędza z nimi czas, m.in. rozwiązując z nimi krzyżówki. Nie sposób jest wymienić całej, szeroko pojętej aktywności uczniów, jak i nauczycieli Kopernika. Ale jako uczennica, która osobiście cieszy się z małych rzeczy i uśmiechów zbieranych w autobusie czy na ulicy, mogę potwierdzić, że wszystko co robimy, robimy od serc, dla serc. I myślę, że to jest najcenniejsze.

Sylwia Czerwińska, kl. 1F