Olimpiada Wiedzy o III RP

Maciej Ferfecki laureatem etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP !!!

     W sobotę 5 grudnia 2015 roku, w katowickim III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, zebrali się uczestnicy etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP. Nie zabrakło wśród nich ucznia Kopera Macieja Ferfeckiego z klasy 3c. Maciek wygrał wcześniej etap szkolny Olimpiady.

Olimpiada służy pogłębianiu wiedzy na temat narodzin oraz funkcjonowania III Rzeczypospolitej – m.in. jej genezy, konstytucji, ustroju, systemu politycznego i partyjnego, samorządu terytorialnego, organów władzy publicznej, prawa, społeczeństwa, przestrzegania praw człowieka, polityki zagranicznej czy członkostwa w organizacjach międzynarodowych. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH z siedzibą w Białymstoku.

II stopień Olimpiady składał się z II części. W części I uczestnicy udzielili odpowiedzi na 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru. W części II, do której zakwalifikowali się najlepsi uczestnicy części I, olimpijczycy rozwiązywali pracę z zadaniami otwartymi.

Maciej Ferfecki zajął wysokie czwarte miejsce, został laureatem etapu okręgowego i awansował do Finału Olimpiady ! Zawody centralne III stopnia Olimpiady odbędą się 9 kwietnia 2016 roku w Białymstoku.

Finaliści i laureaci Olimpiady otrzymują „indeksy” - są zwolnieni z postępowania rekrutacyjnego na niektórych kierunkach wielu wyższych uczelni w Polsce !

Maćkowi gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale Olimpiady !!!