II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Mikołaj z Kopera

 

W czwartek 3 grudnia 2015 roku klasa 1A wraz z opiekunami: dr Anną Waszut i ks. mgr Grzegorzem Pasternakiem, wybrała się do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego w Ustroniu. Czemu miała służyć ta wizyta? Była ona mikołajkowym akcentem w życiu osób przebywających w tym ośrodku. 1A bowiem przygotowała przedstawienie świąteczne, ukazujące prawdziwy cel świąt, jakim jest okazywanie dobra i miłosierdzia innym ludziom… ludziom potrzebującym naszego wsparcia i pomocy.

Po przyjeździe na miejsce, zostałyśmy bardzo ciepło przywitane przez pracowników i podopiecznych tego ośrodka. Wszyscy nie mogli się doczekać tego występu, gdyż dla oglądających była to ciekawa odmiana i czas rozrywki, a dla uczennic z 1A licealny debiut. Nasz występ składał się z przedstawienia teatralnego, w trakcie którego zaprezentowałyśmy świętemu Mikołajkowi nasze liczne talenty, a były nimi: śpiew, gra na instrumentach, taniec i recytacja wiersza. Po wystąpieniu wszyscy razem zaczęliśmy się bawić, tańczyć i rozmawiać. Atmosfera była fantastyczna, a na twarzach wszystkich gościł uśmiech, zadowolenie i radość.

Ale jak przystało na aktorki, na jednym występie się nie skończyło.

4 grudnia nasza artystyczna grupa wędrowała po Cieszynie. Wpierw odwiedziłyśmy Przedszkole Jacek i Agatka, gdzie z niecierpliwością na odwiedziny Świętego Mikołaja i jego świty czekały maluchy, które obdarowane zostały przez wyczekiwanego gościa paczkami. Taki sam mikołajkowy prezent otrzymały dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego przy ul. Mickiewicza, w którym również przyjemność miałyśmy wystąpić. Następnym punktem naszej wyprawy był Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy na ul. Wojska Polskiego, gdzie dwukrotnie przedstawiłyśmy program artystyczny dla młodszej i starszej wiekowo grupy osób przebywających w ośrodkach na tym terenie. Ostatnie przedstawienie w tym dniu zadedykowane został dzieciom nauczycieli naszej szkoły, które z zaciekawieniem oglądały cały występ i wiele radości miały z otrzymanych paczek, a także zabaw przygotowanych z tej okazji dla nich, a były nimi np. malowanie twarzy czy wspólne śpiewanie.

Upieczętowaniem naszych mikołajkowych podbojów był występ w poniedziałek, 7 grudnia, dla dzieci z Przedszkola nr 4, znajdującego się nieopodal naszego liceum. Dzieci te zawitały do licealnych murów i również miały okazje poznać naszego Mikołaja i wszystkich aktorów. Mamy nadzieję, że w przyszłości to właśnie one będą w koperowskiej społeczności. Autor: Ewelina Cieślar (1A)