II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Bo więcej szczęścia jest w dawaniu niż braniu

 

Jak co roku Kopernik tradycyjnie dołączył do ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem "Prezent pod choinkę". Nasi uczniowie przygotowali ponad 40 paczek dla najuboższych dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Wspólnie je pakowali, ozdabiali, wybierali płeć i wiek dziecka, do którego ma trafić ich prezent.

"Przygotowanie tych paczek daje młodzieży niesamowitą satysfakcję, poczucie uczestnictwa w czymś ważnym, potrzebnym I znaczącym. Serce rośnie widząc ich szczerość I chęć niesienia pomocy. Dziękuję wam za waszą postawę I każdą rzecz włożoną do paczek."- mówi opiekunka akcji pani Monika Kawulok.

"Prezent pod choinkę" to cykliczna, trwająca od 2001 roku akcja, której celem jest niesienie pomocy, tym którzy jej potrzebują, pokazanie, że mając niewiele też można się dzielić. Akcja uczy empatii i wrażliwości, daje sposobność do bezinteresownego działania. Od początku jej trwania obdarowano już ponad 60 tysięcy ubogich dzieci w szkołach, domach dziecka, świetlicach, szpitalach, kościołach za naszą wschodnią granicą, również polskich dzieci. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.