Finał Olimpiady Solidarności

 

W dniach 10-11 czerwca 2015 . w Warszawie odbył się finał II edycji Olimpiady Solidarności. Województwo śląskie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie „nasz” Maksymilian Stańczak z Kopera oraz Katarzyna Smutek z Zabrza i Izabela Ślosarczyk z Bielska-Białej.

W finale w Warszawie każde województwo miało swoją trzyosobową reprezentację (łącznie w finale znalazło się 48 licealistów i licealistek). Uczniowie przygotowywali multimedialne prezentacje dotyczące zagadnień z tego okresu i bronili ich przed ekspertami m.in. z Centrum Solidarności oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Organizatorzy i eksperci podkreślali ogromną wiedzę uczestników i ich bardzo dobre przygotowanie do udziału w finale Olimpiady.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Niestety nie udało się zespołowi ze Śląska zdobyć miejsca na podium. I miejsce zajęła drużyna z województwa mazowieckiego. II miejsce zajęła drużyna z województwa lubuskiego. III miejsce zajęła drużyna z województwa świętokrzyskiego. W pierwszym - szkolnym - etapie Olimpiady wystartowało blisko 3 tys. uczniów z niemal 500 szkół. Maksymilianowi i całej ekipie z województwa śląskiego gratulujemy dostania się do finału Olimpiady przy tak ogromnej konkurencji ! Uczniów klas drugich zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Olimpiady, która rozpocznie się już we wrześniu !