Ania Kałuża – Finalistką ogólnopolskiej olimpiady

 

Ania Kałuża – Finalistką XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
W dniach 28 do 30 maja w Hotelu Trylogia, w Zielonce k/Warszawy do rywalizacji w finale Olimpiady stanęło 16 reprezentantów poszczególnych województw ze szkół ponadgimnazjalnych i 16 z gimnazjów. Na najlepszego licealistę czekał indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Przez trzy dni organizatorzy testowali ich wiedzę i umiejętności w zakresie odżywiania, higieny, ekologii oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz". W kolejnym dniu młodzież prezentowała przed komisją wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Liczył się pomysł i sposób realizacji – komisja oceniła zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych. Finaliści walczyli o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dla uczestników, którzy zdobyli najwięcej punktów czekało 6 tabletów firmy LENOVO, przekazanych przez partnera głównego Olimpiady, firmę Coca-Cola HBC Polska.

Wyróżnieniem był również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzili razem trzy dni, uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, realizując zadania i integrując się. Olimpiada składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. W 2015 r. na wszystkich etapach konkursu brało udział 34 572 uczniów, do finału dostały się 32 osoby ( 16 gimnazjalistów i 16 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych)

Ania Kałuża znalazła się w tym gronie, zajmując najpierw I miejsce w szkole, później I w rejonie, I miejsce w województwie śląskim i ostatecznie IX w Polsce z sumą punktów 118 na 150 możliwych do uzyskania. Serdecznie gratulujemy!

Patronami olimpiady byli: Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Krajowe Centrum ds. AIDS, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny