Olimpiada Solidarności - wizyta w Gdańsku

 

Maksymilian Stańczak z klasy 2c, który wygrał etap wojewódzki Olimpiady Solidarności, wraz z inną laureatką z naszego województwa, Izabelą Ślosarczyk z Bielska-Białej oraz opiekunem-nauczycielem Dariuszem Sikorą wzięli udział w dniach 22-24 kwietnia 2015 w wizycie studyjnej w Gdańsku.

Wizyta była nagrodą dla najlepszych młodych pasjonatów zajmujących się historią najnowszą Polski z każdego województwa. Miała ich zintegrować i pomóc w przygotowaniu się do finału Olimpiady, który odbędzie się na początku czerwca w Warszawie. Każde województwo będzie reprezentować jeden zespół. Wszyscy powalczą o indeksy wyższych uczelni i liczne nagrody.

Program wizyty studyjnej był bardzo bogaty. Obejmował różnorodne zajęcia warsztatowe, niezwykłą lekcję historii w Europejskim Centrum Solidarności, zwiedzanie zabytków Gdańska oraz miejsc związanych z wydarzeniami XX wieku. Prezentujemy kilka zdjęć z tej wizyty.

Teraz nadszedł czas przygotowań do finału Olimpiady. Trzymajcie kciuki za zespół województwa śląskiego z naszym Maksem !