Piotr Gajdzica w finale Olimpiady!!!!

 Piotr Gajdzica z klasy III b w finale XIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej !!! Niech ktoś powie, że 13 nie jest szczęśliwa…… !!!!
    Właśnie dotarła do nas wspaniała wiadomość: Piotrek Gajdzica wywalczył kwalifikacje do finału XIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W półfinale wzięły udział 542 osoby z całej Polski. Piotrek z 13 wynikiem (88pkt na 100pkt możliwych do zdobycia) znalazł się w gronie 62 najlepszych zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do finału Olimpiady.
Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem
Zawody finałowe odbędą się 28 III 2015 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego od roku szkolnego 2004/05, a od roku szkolnego 2008/09 znajduje się na liście olimpiad ogólnokształcących Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W ubiegłym tygodniu (20 i 21 lutego) Piotrek brał także udział w etapie okręgowym LXVI Olimpiady Matematycznej. Rozwiązał pięć z sześciu zadań, ale na wyniki musimy jeszcze poczekać.
Piotr Gajdzica jest uczniem wyjątkowo uzdolnionym matematycznie, a swoje umiejętności od trzech lat rozwija pod okiem pani prof. A. Skowrońskiej.
Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy następnych.