Badamy stan środowiska- uczniowie Kopera w Gdańsku

Już po raz trzeci uczniowie II Liceum im. Kopernika pojadą badać stan powietrza i wody morskiej do Gdańska.
Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie dotyczącym monitoringu środowiska, wraz z innymi uczniami będziemy pobierać próbki i przeprowadzać analizę powietrza,

 

gleby i wody morskiej w celu określenia stanu zanieczyszczenia przyrody. W projekcie bierzemy udział już drugi rok-zachęceni przez nauczycielkę chemii Joannę Szlaur, uczestniczyliśmy w dodatkowych zajęciach z chemii, pogłębialiśmy naszą wiedzę dotycząca niskiej emisji oraz staraliśmy się uświadomić naszych bliskich że stan powietrza w dużej mierze zależy od nas samych. Wzięliśmy udział w ogólnopolskich eliminacjach- pisaliśmy prace dotyczącą ochrony środowiska i udało się! Na 40 uczestników projektu aż 15 to uczniowie naszej szkoły!!”. Na przełomie września i października jedziemy ponownie do Gdańska- tym razem zajęcia będą dotyczyły pyłów zawieszonych, będziemy pobierać próbki powietrza w Gdańsku i następnie analizować je w laboratorium Uniwersytetu Gdańskiego.
Projekt jest sfinansowany m.in. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Uniwersytet Gdański. Relacja z wyjazdu już wkrótce!!