II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Czerwony Kapturek

 

Uczniowie klasy 1a przygotowali przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Premiera sztuki odbyła się 5 czerwca 2014 roku w naszym liceum. Na spektakl zostały zaproszone dzieci z Ośrodka- Rehabililitacyjno - Edukacyjno– Wychowawczego mieszczącego się w Cieszynie przy ulicy Mickiewicza. Widzowie przybyli dość licznie wraz z opiekunami. Gości przywitała pani Anna Waszut, która sprawowała opiekę nad widowiskiem. „Czerwony Kapturek” to bajka, którą wszyscy doskonale znają, dlatego dzieci były bardzo zaciekawione, gdy narrator rozpoczął opowieść o dziewczynce, którą mama wysłała z lekarstwami do chorej babci.
Przedstawienie było inspirowane bajkami samograjkami Jana Brzechwy, co wprowadziło fantastyczną atmosferę, a w momentach grozy podnosiło napięcie. Aktorzy mieli perfekcyjne przebrania. Wilk prezentował się bardzo groźnie, co potwierdza reakcja widzów. Gra aktorska zasługuje na ogromną pochwałę. W bajce można było zobaczyć zwierzęta, pomimo, że nie zabierały głosu tworzyły istotną część przedstawienia. Scenografia to mocny akcent w całej inscenizacji. Nie można jej nic zarzucić, prezentowała się znakomicie.
Uczniowie klasy 1a włożyli ogrom pracy w realizację tego widowiska. Roli Czerwonego Kapturka podjęła się Julia Chwastek, która pierwszorzędnie zagrała swoją postać. Martyna Gandzel, która w perfekcyjnym stroju zagrała babcię dołożyła cegiełkę do bezkonkurencyjnego przedstawienia. Zasadniczą rolę odegrała Anna Trombik, która popisowo pokazała swoje umiejętności aktorskie wcielając się w wilka. Fantastycznie zagrały Patrycja Haltof ( mama) oraz Agnieszka Pydych(gajowy). Świetnie swoje role zaprezentowały Sylwia Janik( wiewiórka), Marianna Kubaczka oraz Patrycja Antoniuk, które zagrały gile. Muzyką zajmował się Piotr Niemiec. To najważniejsze postacie spektaklu, lecz cała klasa czynnie brała udział w przygotowaniach. Niespodzianek nie było końca. Szczery uśmiech pojawił się na buziach dzieci, gdy dostały ręcznie robione wiatraki. Aktorzy oraz wszyscy zaangażowani w przedstawienie byli bardzo dumni i zadowoleni z efektu tej inscenizacji.
Kolejny występ grupy aktorskiej z Kopernika zaplanowany jest na poniedziałek 10 czerwca 2014 roku. Na drugą odsłonę bajki zaproszono dzieci z Zespołu Placówek Szkolno Rewalidacyjnych w Cieszynie oraz dzieci z przedszkola „Bajlandia”. W środę nasi uczniowie wystąpią na festynie przedszkolnym, który odbędzie się w restauracji „ Ogrodowa” mieszczącej się w Cieszynie. Oczywiście wszystkie chętne maluchy są mile widziane.