Dzień otwarty szkoły, cz. 2

 

W słoneczny dzień, 29 maja 2013 odbył się w Koperze dzień otwarty. W prawie każdej sali czekały na naszych gości jakieś atrakcje.
Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy chemiczne. W tym roku dotyczyły one mydła, a na koniec gimnazjaliści mogli oglądać wybuchowe doświadczenie. W sali numer 2 odbyły się warsztaty dziennikarskie, natomiast w trójce uczniowie Kopera uczyli naszych młodszych kolegów pierwszej pomocy. W klasach 5 i 6 nasi goście brali udział w quizie humanistycznym połączonym z przedstawionymi w zabawny sposób historycznymi scenkami. Natomiast w 14 odbył się quiz matematyczny, w trakcie którego została pokazana prezentacja o projekcie Comenius. W sali 13 trwały w najlepsze spotkania ludzi i kultur, podczas gdy w 15 można był przy pomocy naszych młodych fizyków zrobić kilka doświadczeń - " To nie magia - to fizyka". Osoby zainteresowane wolontariatem mogły wstąpić do 23, natomiast aula została zamieniona w francuską kawiarenkę. Po bardzo aktywnych zajęciach w 25 (taniec, doping i rozgrzewka) gimnazjaliści mogli odpocząć w 24 oglądając prezentacje multimedialne bądź wziąć udział w warsztatach o grafice komputerowej, które miały miejsce w 28. W 26 trzeba było wytężyć swój umysł - znajdowały się tam bowiem wszelkiego rodzaju testy geograficzne. Aby spotkać się z mniejszościami narodowymi wystarczył wstąpić do 39. Dla ukojenia uszu gimnazjaliści mogli odwiedzić bibliotekę i posłuchać śpiewu naszego szkolnego zespołu Dobrym zakończeniem zwiedzania mogło być obejrzenie turniejów: siatkówki koszykówki i piłki nożnej na sali gimnastycznej.
Dziękujemy za udział. Zapraszamy w przyszłym roku :)
PS. Mamy nadzieję że z gimnazjalistami nas odwiedzającymi spotkamy się we wrześniu :)

Oto kilka opinii gimnazjalistów:
Dostrzegłem tutaj wysoki poziom, jeśli chodzi o uczniów. Szkoła jest ładnie ozdobiona tablami. Ciekawie prezentują się dni otwarte:)
Szymon G.

Klasy są dobrze wyposażone, uczniowie wydają się być fajni. Dni otwarte są dobrze zorganizowane.
Paweł Sz.