Biologiczne sukcesy w Koperniku.

 

W ramach profilaktyki zdrowia, ruszyła druga edycja wojewódzkiego konkursu "Podstępne WZW". Uczniowie naszej szkoły, zainteresowani ciekawą tematyką konkursu, postanowili chętnie wziąć w nim udział. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:


  • Pierwszy etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej, związanej z profilaktyką wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.
  • Drugi etap, w którym uczniowie musieli dokładnie zgłębić zagadnienia związane z: wirusowymi zapaleniami wątroby, chorobami wątroby, leczeniem, budową wirusów i wiele innych, był konkursem wiedzy.

Uczniowie, łącząc się w dwuosobowe zespoły, gorliwie przystąpili do pracy. Pracę plastyczną wykonało ponad 200 par z całego śląska. Do drugiego etapu przeszło tylko 25 najlepszych prac. W gronie najlepszych znależli się też uczniowie Cieszyńskiego Kopernika. Byli to uczniowie klasy 1F w składach: Martyna Horczyk i Natalia kuczera oraz Kałuża Anna i Jakub Chmiel. W dniu 24.04.2013r. nasi podopieczni, wraz z Panią Dorotą Wisełką wyruszyli na finał konkursu. Po napisaniu testu wielokrotnego wyboru, komisja wyłoniła 6 z 25 najlepszych zespołów. Nie przyznawano miejsc. Wśród ścisłych laureatów nie zabrakło też naszego akcentu. Anna Kałuża i Jakub Chmiel, którzy byli przygotowywani przez Panią Dorotę, zostali laureatami II Edycji Olimpiady pod hasłem "Podstępne WZW". To z pewnością doda im otuchy i mobilizacji do dalszej nauki. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy . Jest to ponowny dowód na to, że Cieszyński Kopernik jest szkołą z dużym potencjałem i wysokim poziomem we wszystkich dziedzinach nauki. ;D