43-400 Cieszyn, Plac Wolności 7b +48 33 85 211 32
baner
baner
baner

KOPER najlepszy w powiecie
W powiatowym współzawodnictwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych uczniowie Kopera po raz szósty z rzędu zajęli 1 miejsce, co daje w sumie 8 zwycięstw w ciągu dwunastu lat istnienia powiatów. Nasi uczniowie zwyciężyli w tenisie stołowym dziewcząt, siatkówce i siatkówce plażowej dziewcząt i koszykówce chłopców. Drugie miejsca zajęły dziewczęta i chłopcy w zawodach lekkoatletycznych i w biegach przełajowych, a także chłopcy w siatkówce plażowej. Na trzecim miejscu w powiecie uplasowali się: tenisiści stołowi, koszykarki, narciarki i narciarze oraz piłkarze nożni. Gorszego miejsca niż trzecie nie było.
Nie uda się niestety powtórzyć sukcesu na szczeblu województwa; przypomnę że w ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie zajęli 1 miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wprowadziliśmy do zawodów wojewódzkich tylko cztery reprezentacje chłopców i trzy dziewcząt, a to za mało, ponieważ liczy się aż pięć startów. Należy jednak podkreślić, że drużyna koszykarzy prowadzona przez trenera Jacka Bortliczka wywalczyła 1 miejsce na Śląsku i 14 w Polsce. Miejsce czwarte zajęli narciarze biegowi, na miejscach od 5-8 uplasowały się siatkarki, a miejsce 9-10 zajęły tenisistki. Oczekujemy na ogłoszenie wyników wojewódzkich biegów na orientację, a za tydzień odbędzie się finał siatkówki plażowej dziewcząt. Wyniki współzawodnictwa są podane na stronach: www.szs.skoczow.and.pl i www.slaskiszs.republika.pl