VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

 

W czwartek 24 maja 2012r. odbył się VIII Powiatowy Drużynowy Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. W konkursie udział wzięło 17 trzyosobowych drużyn z gimnazjów powiatu cieszyńskiego. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali indywidualnie test wielokrotnego wyboru. W drugiej - całe zespoły zmierzyły się z czterema zadaniami. Wyniki drużyny były sumą punktów zdobytych przez jej członków w pierwszej części konkursu oraz punktów zdobytych przez zespół w drugiej części.
I miejsce z wynikiem 307 punktów oraz Puchar Dyrektora Liceum Kopernika zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Cieszynie w składzie: Bartosz Księżyc, Michał Miksza, Ambroży Pala.
II miejsce> z wynikiem 279 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Goleszowie w składzie: Piotr Gajdzica, Rafał Nogły, Dominik Strządała.
III miejsce z wynikiem 252,75 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie w składzie: Mateusz Brzeżycki, Dawid Ogrodowski, Jakub Wantulok.
Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Piotr Gajdzica z Gimnazjum w Goleszowie, który uzyskał maksymalną ilość 60 punktów.
Wszyscy laureaci otrzymali kalkulatory naukowe, nagrody książkowe oraz gadżety kibica na EURO 2012.
Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Stowarzyszenie Amicus Copernicus działające przy II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.
W czasie trwania konkursu wykład dla uczestników wygłosiła pani Ewa Poloczek z Koła Naukowego Studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki z Kopernika: pani Aleksandra Skowrońska oraz Regina Rakowska. Jednak organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez zaangażowania innych nauczycieli, młodzieży klasy drugiej realizującej rozszerzenie z matematyki oraz dzięki środkom finansowym i nagrodom przekazywanym przez sponsorów. Cieszymy się bardzo, że na konkurs zgłosiło się tak wielu młodych, zdolnych matematyków. Mamy nadzieję, że konkurs ten pogłębił w nich jeszcze bardziej matematyczne pasje i talenty, które być może staną się kiedyś ich atutem w przyszłości.