Michalina laureatką!

 

Decyzją Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego (OG PIG) w Sosnowcu, uczennica klasy 2f, Michalina Kuźma, znalazła się na liście 12 laureatów (gimnazjaliści i licealiści) drugiego etapu XIII edycji Konkursu Geologiczno-środowiskowego pt. „Przez ocean czasu…”.
Udział w tym etapie konkursu (etap teoretyczny) umożliwiła napisana przez uczennicę praca pt. „Miłorząb dwuklapowy Ginkgo biloba L. – rozbitkiem na oceanie czasu” napisana pod kierunkiem nauczyciela geografii – pani dr Katarzyny Kasprowskiej.
Do Oddziału Górnośląskiego PIG-PIB napłynęło w roku bieżącym 96 prac ze szkół gimnazjalnych i 96 ze szkół ponadgimnazjalnych. Test sprawdzający wiedzę geologiczną (odbył się on w dniu 18 kwietnia 2012 r. w Sosnowcu) pisało 54 uczniów – a wśród nich Michalina oraz Jędrzej Głowinkowski (uczeń naszej szkoły przygotowywany przez panią mgr Danutę Dudę-Kubasik). Miejsca laureatów celowo przez organizatorów nie zostały jeszcze ujawnione. O tym dowiedzą się oni dopiero w dniu 22 maja 2012 r. podczas oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu, które odbędzie się w sali konferencyjnej OG PIG w Sosnowcu. Trzeba podkreślić, iż tylko trzy pierwsze miejsca zdobędą bilet na finał ogólnopolski, który odbędzie się 1 czerwca br. w Warszawie.
Michalinie gratulujemy i życzymy Jej wyjazdu po wygraną do stolicy!